fbpx

Çeşitli Kullanım İmkanları ile Siltape Silikon Bant

Siltape silikon bant, cerrahi operasyon gibi kesiklere sebebiyet veren durumlardan sonra yara izlerinin giderilmesi ya da operasyon sırasında göz kapaklarının sabitlenmesi ve zarar görmemesi için kullanılır ve cilde herhangi bir zarar vermez. Yara bandı kullanımı sonucu ciltte meydana gelen kızarıklık, yara bandını çıkarırken hissedilen acı gibi hoş olmayan hadiseler, doğru silikon bant kullanımı esnasında yaşanmaz. Siltape bant çeşitli modellere sahiptir. Siltape 4×1.5 mt silikon bant ve Siltape 2cm x3 mt gibi farklı ebatlarda ve boyutlarda ürünler mevcuttur. Siltape bant, yumuşak bir silikondan üretilir. Bu yumuşaklık sayesinde deride, yara bandı kullanımına benzer tahrişlere ve acılara sebebiyet vermez. Cerrahi müdahaleler sonrasında daha sık tercih edilen bir bant türüdür.

Siltape Silikon Bant Kullanımı

Siltape bant, güzel bir şekilde kutudan çıkarılır. Bandın üzerinde bulunan koruyucu astar, banttan sıyrılır. Silikonun yapışacak kısmı cilde dönük olacak bir şekilde bant, deriye yapıştırılır. Siltape silikon bant kullanımı, oldukça kolay bir yöntemdir. Kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

 

  • Her duş sonrası silikon bandın yenilenmesi gerekir.
  • İlk 48 saat boyunca bant, hiç değiştirilmeden ve ıslatılmadan kullanılmalıdır.
  • Yara bölgesinin kapatılarak hava almasını önlediğinden, bandın sabit tutulması gerekir

Siltape silikon bantın yorumları, üründen memnun kalmış olup, kullanım rahatlığını belirten düşüncelerden oluşur. Özellikle, yara dikiş ve ameliyat izi önleyicisi maksatlı kullananların yorumları olumludur. Ürün daha çok cerrahi operasyonlar sonucu oluşan izlerin giderilmesi noktasında etkilidir. Bu etkinin ortaya çıkması için, kullanım talimatları yörüngesin hareket edilmesinde fayda vardır.

Siltape Silikon Bant Özellikleri

Genel olarak yeni doğum yapmış kadınlar ve sporcular arasında silikon bant kullanımı yaygındır. Bebeklerin hassas ciltleri için de silikon bant kullanımı önerilir. Siltape silikon bant fiyatı, sağladığı avantajlar göz önünde tutulduğunda oldukça uygundur. Uygun fiyat ve yara bantlarının kullanıldığı her durumda kullanılabilir olması, silikon bantları bir adım öne çıkarır. Sezaryen operasyonu sonrası, kadınlar iz kapatıcı olarak tercih eder. Yanıkların acısını silikon bant kullanımı ile biraz olsun dindirmek mümkündür. Siltape yara dikiş ve ameliyat izi önleyici silikon bant, birden fazla durumda kullanılabilir. Bant kullanım esasları yanı sıra, beden hareketlerine dikkat etmek gerekir. Bandın etkisini azaltacak bir şekilde bandın bulunduğu bölgeyi germemek gerekir. Siltape silikon bantın kullanım detaylarına hâkim olmak önemlidir. Bu çerçevede, cilt üzerinde gerilmeye yol açacak hareketlerden kaçınmak gerekir. Silikon bantlar vücuttaki izlerin kapatılması amacının yanı sıra iyileştirici etkileri de olan bir üründür.

Scar, kelloid gibi uzun sürebilecek rahatsızlıkların tedavi süreçlerinde acısız pansuman olarak kullanılabilen Siltape, aynı zamanda drenaj tüpleri ve nazogastrik tüplerin sabitlenmesini sağlayabilmek, sızmaları engelleyebilmek amacıyla da ideal yöntem olarak kullanılmaktadır. Yapışkanlığını kaybetmeden uzun süre kullanılabilen Siltape bant, oksijen tüpü kullanımı esnasında cildin maske altında kalan kısmının tahriş olmaması için de destekleyici olarak tercih edilmektedir.

Siltape Silikon Bant Yorumları

Hangi sektörde olursa olsun bir ürün almadan önce o ürün hakkında internetteki kullanıcı yorumlarını incelemek gerekir. Sağlık alanında en çok araştırılması gereken alanlardan biridir. Bu açıdan, Siltape silikon bant yorumları ürün alınmadan evvel incelenmesi gereken yorumlardır. Bu yorumlara bakıldığında, genel olarak üründen memnun kalındığı görülebilir. Yorumlarda pek çok özellikten bahsedilmektedir.

  • Kullanımı kolay, yumuşak bir banttır.
  • Sezaryen sonrası izleri saklamak konusunda başarılıdır.
  • Nemli yaraya yapışmadan sadece cildi kapatır ve çıkarırken acı hissedilmez.

Kullanıcı yorumları, ürüne dair detaylı analizler içerir. Ürün kutusundan nazikçe çıkarıldığında, ürünün beş santimlik aralıklarla ayrılabileceği görülür. Bu şekilde, kullanılacak alana/bölgeye uygun ölçüde bant şeritten çıkarılıp yapıştırılabilir. Ürünün bu özelliği kullanım kolaylığı kapsamında değerlendirilir. Advancis Siltape silikon bantlar kullanımı kolay, kaliteli sağlık ürünleridir. Unutulmamalıdır ki tüm medikal ürünlerin kullanımı için profesyonel görüş alınması önerilmektedir.