fbpx

Alvalux Medical

Alvalux

Alvalux Medical, Belçika merkezli ve giyilebilir tedavi konusunda alanında birçok ödül almış bir medikal cihaz firmasıdır. CicaLux®️ Energized Scar-Care ile başta Avrupa olmak üzere, birçok ülkede önemli başarılara imza atmıştır. Firma aynı zamanda ABD’de, giyilebilir tedavi konusunda FDA onayı olan birçok cihazın yaratıcısıdır ve CicaLux®️ Energized Scar-Care bu ürünlerden birisidir.

Cicalux

CicaLux Energized Scar-Care, yara izi tedavisine yönelik tek parça ve
giyilebilir bir medikal cihazdır.

CicaLux üç temel bileşenden oluşur;

CicaLux Silikon Tabaka: Tescilli, yeniden kullanılabilir, %100 medikal tipte, 15 cm silikon tabaka.

CicaLux Taş: Tescilli, el yapımı, yeniden kullanılabilir, %100 doğal bazalt taşı.

CicaLux Bant: Tescilli, tek kullanımlık, nefes alabilir şekilde iki yönden gerilebilen pamuk, medikal tip yapışkanlı 5×16cm bant.

Kullanım Amacı
CicaLux Energized Scar-Care, kapalı ve kuru yara izi üzerine uygulanacak (yalnızca dıştan kullanım) şekilde tasarlanmıştır.

Kullanım Talimatı
CicaLux Energized Scar-Care, yetişkinlerde hipertrofik veya keloid (yükselmiş) yara izlerini önleme veya azaltmaya yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır.

Kullanım Şekli
Silikon tabakayı deri üzerine nasıl yerleştirmeliyim?
1) Ellerinizi yıkayın (her kullanımdan önce ve sonra)
2) Yara izini ve etrafındaki deriyi yumuşak sabun ve ılık suyla temizleyin ve
temiz havluyla nazikçe kurulayın.
3) Silikon tabakayı, düz kenarı yara izinin üzerinde ortalanacak şekilde yerleştirin. Yardımcı olması için oturun, geriye yaslanın ya da uzanın.
4) Bant astarını çıkartın.
5) Önce bandın uzun taraflarından birini uygulayın. Uyguladığınız tarafa hafifçe gerdirirken diğer tarafa yapıştırın. Sabitlemek için bandı sıkıca derinin üzerine bastırın.

Genel Notlar
CicaLux Silikon Tabaka, 15 cm uzunluğa kadar çizgisel yara izlerini kapatmak için tasarlanmıştır (örn. sezaryen, histerektomi, meme büyütme). Bu sebeple daha uzun yara izlerinde uç uca yerleştirilmiş iki tabaka kullanılması gerekebilir (örn. karın gerdirme, abdominoplasti). Kısa yara izlerinde ise gerekirse silikon tabakanın ayaklarını ilk noktaya kadar makasla kesip ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Alvalux Medical Cicalux Energized Scar Therapy

1,790.00